Bezpieczeństwo i higiena pracy

u. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe...nabyte w różnych branżach poparte wykształc

Dodane: 01-11-2014 09:58
Bezpieczeństwo i higiena pracy bhp warszawa
prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe...nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Ogólnie na temat szkoleń bhp

Myślę, że najtańszym i najlepszą metodą na szkolenia bhp jest wykonanie ich w wersji w internecie. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biura.

BHP w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, zobacz dlaczego:
Przy pracy na komputerze krzesło ma spore znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Wystarczająco dobre krzesło do biurka komputerowego powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz znakomicie profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W Polsce mamy dość niejasne prawo dotyczące kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy ? firmy mające powyżej 100 podwładnych muszą mieć swojego specjalistę bezpieczeństwa i higieny pracy. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu bardzo dużo firm prowadzących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


BHP obowiązkowe

Przyjmując nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów ustawowych. Jednym z wymogów jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Konieczność szkolenia bhp pracowników zawiera Kodeks Pracy.

Zatrudniając pracownika, który już wcześniej był zatrudniony w naszej firmie i na nowo go zatrudniamy, nie musimy wysyłać na szkolenia bhp ponownie.

Celem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel okresowych szkoleń bhp jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych w szkoleniu wstępnym bhp zapoznanie pracowników z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Szkolenia okresowe jak wynika z rozporządzenia powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Przymus okresowych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w zakresie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


Zapobieganie

Z wypadkami zwykle jest tak, że nie ma ich do momentu aż się nie przytrafią. Wystarczy pomyśleć chwilę o tym co by było gdyby nie było żadnych wymogów i wymogów w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Wielu pracodawców chętnie oszczędziło by nie szkoląc swoich pracowników. A ktoś nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się scena z filmu "Mechanik" gdzie jeden robotnik grzebie w maszynie, która nie jest wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez przypadek naciska włącznik. Maszyna nie daje się wyłączyć i nieostrożny robotnik traci rękę. Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo dostaje pokaźne odszkodowanie za, które kupuje wymarzony samochód. Jednak lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?


Takie szkolenie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w internecie jest dosyć rozbudowana. Wystarczy wyszukać słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm z branży.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost ogromny. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Znakomitą alternatywą dla stacjonarnych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia w internecie. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu zł za szkolenie. Naprawdę konkurencyjna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy posiedzieć przy komputerze.